Pinoterapia i Igłoterapia

Pinoterapia

Pinopresura

Metoda pracy za pomocą pinów – popularnych gwoździ, która pozwala na diagnozowanie i terapię zaburzeń ortopedycznych i neurologicznych. Oprócz pinów używa się również innego narzędzia o nazwie KAT.


Spektrum oddziaływania na organizm jest bardzo duże, o czym mogą przekonać się pacjenci, którzy mieli zastosowaną technikę zwarć. Nie rzadko po przyłożeniu gwoździ w dwa miejsca leżące po przeciwnych stronach można odczuć ciepło i mieć wrażenie, że między dwoma pinami przebiega prąd, po czym ból znika…

pinoterapia

Igłoterapia

Dry needling

Jest to innowacyjne podejście do suchego igłowania biorące pod uwagę koncepcję FRS. Do zabiegu używa się jednorazowych, sterylnych igieł o różnej długości i grubości w zależności od obszaru poddanego terapii.


Odpowiednie aplikacje stosowane są w wielu zespołach bólowych, m.in. rwa kulszowa, ostre bóle pleców, kolano skoczka, naderwanie mięśni, skręcenia stawów skokowych, ból barku, drętwienia rąk.


W czasie zabiegu charakterystyczne jest uczucie rozpierania, rozprężania tkanki wywołujące czasami dolegliwości znane pacjentowi. Po zabiegu należy dobrze nawodnić organizm, a efekty możemy ocenić w ciągu 1-3 dni.

Igłoterapia