Witold Rogalski

O mnie

„Find it, fix it and leave it alone”

Nazywam się Witold Rogalski. Ukończyłem Akademię Wychowania Fizycznego z tytułem mgr fizjoterapii, a także Still Academy of Osteopathy z tytułem dyplomowanego osteopaty. Dodatkowo ukończyłem studia podyplomowe na kierunku Menadżer Sportu i Rekreacji.

Jestem fizjoterapeutą który od ponad 14 lat nieustannie pogłębiam swoją wiedzę i umiejętności ucząc się od najlepszych specjalistów z Polski i zagranicy. Odbywam ok. 10-12 szkoleń rocznie, dzięki którym potrafię coraz lepiej rozszyfrowywać zagadki drzemiące w ludzkim organizmie. W swojej pracy staram się znajdować przyczyny a nie leczyć objawy, co niejednokrotnie jest bardzo trudne.

Fizjoterapeuta Witold Rogalski


Rzetelny wywiad

Bardzo ważny jest dla mnie rzetelny wywiad i globalne badanie pacjenta, w czasie którego mogę określić zaburzenia organizmu i zaproponować sposób leczenia. Dużą uwagę zwracam na odżywianie, nawadnianie i styl życia pacjenta, od którego w ogromnej mierze zależy funkcjonowanie jego organizmu. Będąc także trenerem personalnym i specjalistą ds. żywienia potrafię udzielić odpowiednich wskazówek, które gwarantują lepsze zdrowie zarówno fizyczne jak i psychiczne pacjenta.

Wyznaje zasade

Wyznaję zasadę holistycznego spojrzenia na to, co dzieje się w organizmie pacjenta zadając sobie pytanie czy np. prawy bark boli ze względu na zablokowane I żebro czy dlatego, że jest problem z wątrobą? A może przepona nie działa prawidłowo lub zaburzona jest praca jelit? Bo gdy nie było urazu, problem zazwyczaj jest gdzieś indziej niż w bolesnym miejscu. Tego właśnie uczy mnie osteopatia.

Poznałem i wykorzystuję

Poznałem i wykorzystuję szereg technik manualnych z zakresu terapii manualnej, terapii trzewnej, pinoterapii, igłoterapii i akupunktury. W swojej pracy wykorzystuję także hirudoterapię (leczenie pijawkami lekarskimi) oraz chińskie bańki ogniowe.

Współpracuję z bardzo dobrymi lekarzami z zakresu ortopedii, naurochirurgii, chirurgii ogólnej i naczyniowej, a także z dietetykiem klinicznym, specjalistami w zakresie rehabilitacji dzieci i niemowląt oraz uroginekologii.

Nie jestem

Nie robię z siebie najlepszego na świecie specjalisty, który w jedną wizytę wyleczy każdego. Jeżeli stwierdzę, że należy wykonać dodatkowe badania lub leczyć w inny sposób – odsyłam do innego specjalisty. Zazwyczaj daję sobie 3 wizyty, które odbywają co tydzień, żeby ocenić możliwości pomocy za pomocą stosowanych przeze mnie metod.

Specjalizuję się

Specjalizuję się głównie leczeniu kręgosłupa i stawów obwodowych, natomiast z powodzeniem pracuję także z bólami i zawrotami głowy, szumami usznymi, bolesnymi okresami, zaburzeniami krążenia, porażeniami nerwów, nerwicami i stresem, zaburzeniami pracy narządów wewnętrznych, stanami zapalnymi zatok i wieloma innymi problemami. Nie pracuję z pacjentami po udarach.

Każdy pacjent to osobna historia – chętnie poznam Twoją i postaram się pomóc.

Witold Rogalski

Prywatnie

Prywatnie jestem osobą regularnie uprawiającą sport, głównie treningi siłowe i bieganie oraz dbającą o to, co znajduje się na talerzu. Mam wspaniałą żonę, dwie córki i syna.